| O firmie | Dzianina | Pokrowce samochodowe | Koce i kocyki | Poduszki | Kontakt |


ZPH "ANNA"

ul.Sołtysowicka 25

info@zph-anna.pl

tel./fax

 0-71 325 68 43

0-72 325 68 44


 

OFERTA SPRZEDAŻY PARKU MASZYN

 PRODUCENTA

AKRYLOWEJ DZIANINY FUTERKOWEJ


  • Dotychczasowe wykorzystanie parku maszyn

Produkcja dzianiny futerkowej wytwarzanej na podkładzie poliestrowym z okrywą z włókna akrylowego.

  • Charakterystyka  techniczna  maszyn:

Szydełkarka typ MKP 3, firmy TERROT, rok produkcji 1995, szt. 4.

Przeznaczona do produkcji dzianiny futerkowej z taśmy włókien wełnianych, wełnopodobnych lub ich mieszanek, głównie z włókien akrylowych na podkładzie z teksturowanego jedwabiu ( nici ) z poliestru. Szydełkarka cylindryczna ( okrągła ) jest wysokowydajną maszyną do wytwarzania dzianiny o wysokim runie. Posiada niemal nieograniczone możliwości wzornicze, dzięki elektronicznemu sterowaniu pracy igieł oraz podawaniu taśmy włókien danego koloru w zależności od jego procentowego udziału w raporcie splotu. Średnica cylindra to 24 cale, liczba igieł 1060,odstęp ( podziałka pomiędzy igłami 1,81 mm ). Szerokość gotowej dzianiny waha się od 145 do 160 cm, gramatura od 500 do 1200 g/mb

Szydełkarka typ MKP-3 firmy TERROT, rok produkcji 1988, szt. 2.

Przeznaczona do produkcji dzianiny futerkowej z taśmy włókien wełnianych, wełnopodobnych lub ich mieszanek, głównie z włókien akrylowych na podkładzie z teksturowanego jedwabiu ( nici ) z poliestru. Szydełkarka cylindryczna ( okrągła ) jest wysokowydajną maszyną do wytwarzania dzianiny o wysokim runie. Nie posiada elektronicznego sterowania podawaniem taśmy włókien danego koloru w zależności od jego procentowego udziału w raporcie splotu. Średnica cylindra to 24 cale, liczba igieł 750, odstęp ( podziałka pomiędzy igłami 2,55 mm ). Szerokość gotowej dzianiny waha się od 130 do 145 cm, gramatura od 300 do 1000 g/mb

Zgrzeblarki typ CR-341 – 2 szt

Zgrzeblarki wałkowe typ CR-341 jednobębnowe o obiciach elastycznych z aparatem rozluźniającym o obiciach piłowych. Zasilarka wagowa z mechanizmem sterującym elektryczno-mechanicznym stosowane w systemie zgrzebno-odpadkowym do przerobu włókien typu bawełnianego z luźnych włókien akrylowych produkują taśmę o gramaturze 12÷13 g/m.

Szerokość robocza 1800 mm, średnia bębna głównego 1500 mm

Urządzenia firmy „ BEFAMA „pochodzą z lat sześćdziesiątych, posiadają osłony boczne i górne. Nie posiadają one oryginalnych urządzeń do odbioru i formowania taśmy.

Zgrzeblarka typ CS-2, szt.1

Pochodzi z lat sześćdziesiątych, urządzenia firmy „ BEFAMA”. Zgrzeblarka jednowałowa o obiciach elastycznych z aparatem rozluźniającym o obiciach piłowych, przystosowana również do przerobu włókien wełnianych. Zasilarka wagowa posiada sterowanie mechaniczne. Szerokość robocza 1800 mm, średnia bębna głównego 1500 mm. Nie posiada górnych osłon. Napędzane jest jednym silnikiem elektrycznym i posiada oryginalne urządzenie garowe do odbioru taśmy.

Urządzenie nabłyszczająco – strzyżące ( połyskarko-postrzygarka )

Składa się z połyskarki o szerokości roboczej 1800 mm, wyposażonej w ruchomy stół podawczy oraz wałek nabłyszczający z aluminium ze spłaszczonymi listwami na obwodzie i grzałkami elektrycznymi, które wewnątrz podgrzewają wałek nabłyszczający do temperatury 140-150 ° C. Podczas przeciągania dzianiny po stole podawczym nagrzana powierzchnia wałka muska okrywę włókienną i nabłyszcza elementarne włókna, które w fakturze po strzyżeniu, uzyskują połysk. Drugim zadaniem tej maszyny jest wytrącenie luźnych, niezwiązanych ze splotem dzianiny, włókien, które odsysa wentylator jako odpad.

Podobne zadanie spełnia druga część urządzenia zwana postrzygarką, która w końcowym procesie produkcji strzyże okrywę włókienną na określoną w dyspozycji wysokość runa.

Gotową dzianinę następnie zwija się na stole podawczym zaopatrzonym w licznik metrów w zwój ( rulon ) zawierający ok. 35 mb dzianiny o ciężarze ok.22 kg

Draparka

Urządzenie z lat siedemdziesiątych pozwalające wytworzyć podwójną okrywę włosową z dzianiny futerkowej o jednostronnej okrywie, wykorzystywane do produkcji koców. Maszyna składa się z wałków z obiciami elastycznymi rozmieszczonych na cylindrycznym pierścieniu między ramami urządzenia. Wałki obracając się wzajemnie w przeciwnych kierunkach wyciągając włókna na gładką stronę dzianiny futerkowej z zachowaniem wzoru i faktury z rewersu.

Wyposażenie szwalni i krojowni

Maszyny szyjące typu owerlok marki Yuki, Singer i Siruba, nóż okrągły do krojenia zlagowanej dzianiny, lamowarka do wykańczania kocy i narzut.

Urządzenia pomocnicze

W procesie produkcji urządzeniami pomocniczymi są sprężarki powietrza do 0,8 MPa, potrzebne do ciśnieniowego smarowania cylindrów szydełkarek, w których pracują wszystkie elementy tworzące splot dzianiny ( igły, płaszczki, platynki, zamki ). Podczas produkcji wykorzystujemy również gary do składowania zgrzeblonego kabla akrylowego szt. 400.

Wytwarzana przez nas dzianina została poddana szczegółowym badaniom w Instytucie Techniki i Technologii Dziewiarskich TRICOTEKSTIL w Łodzi, czego efektem są uzyskane atesty:

PRZYJAZNY DLA CZŁOWIEKA

BEZPIECZNY DLA DZIECKA,,

  • Parametry użytkowe dzianiny:

Możliwości technologiczne umożliwiają produkcję dzianiny o zróżnicowanej długości włosa, zmiennej gramaturze jak również wykorzystanie bogatej gamy kolorów i wzorów ( jest ich około 100 ). Dzianina może być wykorzystywana do wytwarzania szerokiego spektrum produktów gotowych np.: pokrowce samochodowe, koce, pledy, narzuty, zabawki, itp.        

Cechuje ją wykonania oraz trwałość kolorów i wzorów jak też wysoka odporność na ścieranie ; jest materiałem rozciągliwym o doskonalej wytrzymałości, nie wymaga skomplikowanych metod konserwacji .  

  • Parametry techniczne dzianiny:

Szerokość dzianiny na szydełkarkach z 1995 r. to 145-160 cm, a szydełkarek z 1988 r. 130-145 cm . Standardowa stosowana przez nas długość rolek to 35 m. Istnieje możliwość produkowania belek o długości do 50 m. Możliwa gramatura to 500-1200 g/mb; standardowo stosujemy 700 g/mb. Długość włosa możliwa do uzyskania 6-16 mm; standardowo stosujemy 13 mm.

  • Parametry techniczne surowców:

Do produkcji używamy włókna akrylowego grubości 2,6 - 3,3 dtex i długości 28 - 32 mm,     które stanowi okrywę dzianiny, jak również nici poliestrowych z jedwabiu teksturowanego, który stanowi osnowę. 

  • Wydajność:

Możliwości produkcyjne dla szydełkarek z 1995 r. to przy 3-zmianowym procesie produkcyjnym  40.000 mb miesięcznie, a dla maszyn z 1988 r. –  15.000 mb w skali miesiąca.

  • Zapotrzebowanie w energię elektryczną:

Kompletny park maszyn stanowiący przedmiot sprzedaży wymaga około 150 kw. energii elektrycznej.

  • Ochrona środowiska – uwarunkowania produkcji:

Proces produkcji jest przyjazny dla środowiska, w jego wyniku nie powstają ścieki ani inne odpady chemiczne, które należałoby w sposób szczególny utylizować, dlatego też nie wymaga on zastosowania zaostrzonych uwarunkowań dotyczących ochrony środowiska jak np. specjalistyczna oczyszczalnia ścieków.

W procesie produkcji maszyny, w szczególności postrzygarka i połyskarka, wytwarzają duże ilości ciepła, co może przyczynić się do uzyskania w okresie grzewczym oszczędności wynikających z minimalnej konieczności ogrzania hali produkcyjnej.

  • Odpady:

W procesie produkcji powstaje odpad akrylowy, który może być wykorzystywany do dalszej obróbki. Ponieważ posiada on wysokie walory ciepłochronne ( te same jak surowiec przed zgrzebleniem), może być wykorzystywany do wypychania kołder, podszewek, jak i zabawek.

  • Zatrudnienie – obsługa parku maszyn:

Ciąg produkcyjny nie wymaga zatrudniania dużej liczby pracowników. Do obsługi połyskarko-postrzygarki potrzebny jest 1 pracownik; 4 szydełkarki obsługiwać może 1 osoba, przy sześciu maszynach potrzebny jest drugi pracownik. Utrzymanie w ruchu zgrzeblarek wymaga 1-2 pracowników.

  • Produkowane wzory dzianiny futerkowej

Kliknij tu

 

Kliknij tu

 

 

 

 

  | O firmie | Dzianina | Pokrowce samochodowe | Koce i kocyki | Poduszki | Kontakt |

  | Powrót do strony głównej |